Pripreme za učeničke mobilnosti Erasmus+

U školi se održavaju intenzivne pripreme za odlazak učenika na dvije učeničke mobilnosti. Od 11.-31.1.2026. 6 učenika i nastavnica u pratnji Anka Šabanović realizirati će učeničku mobilnost u Prešovu, Slovačka. 6 učenika i nastavnica u pratnji Tanja Dornik od 25.1.-14.2.2026. realizirati će učeničku mobilnost u Konyi, Turska. Kako bi sudionici što bolje bili pripremljeni za mobilnosti pripreme se održavaju za što bolje stjecanje strukovnih, jezičnih i kulturoloških kompetencija.
Strukovne pripreme
Pripreme se odvijaju sa strukovnim nastavnicima na kliničkim radilištima prema rasporedu nastave.
Jezične pripreme
Kako bi se što bolje pripremili učenici su aktivni u pružanju jezične potpore koristeći OLS platformu gdje rješavaju zadatke i mini tečajeve stranog jezika (Engleski, Turski i Slovački). Učenici koji idu na mobilnost u Tursku nakon povratka sa zimskih praznika će pohađati tečaj Engleskog jezika.
Kulturološke pripreme
Tijekom radnih sastanaka sa koordinatoricom i nastavnicama u pratnji, zajednički se istražuje zemlja i kultura u kojoj će se održavati mobilnost.
Osim navedenog učenici na sastancima s koordinatoricom se upoznaju s:
- ciljevima i ishodima mobilnosti
- radilištem
- kontaktima u slučaju hitnosti
- programom rada
- pravilima ponašanja tijekom mobilnosti
- radom na OLS platformi
- pripremo dokumentacije i dokumenata za odvijanje mobilnosti
- upoznavanjem rasporeda kulturoloških aktivnosti tijekom vikenda
Tanja Dornik