21 ožu 2026

„Mjesto sjećanja na Doru Lukić“

Učenici 3d razreda zajedno s razrednicom Jasminkom Ban Grahovac osmislili su
projekt „Mjesto sjećanja na Doru Lukić“. Dora Lukić je tragično stradala učenica 3d razreda
od koje smo se oprostili u siječnju. Dora je voljela malu djecu, uživala je u kabinetima
zdravstvene njege, osobito u kabinetu zdravog djeteta. Voljela je rozu boju.
Odlučili smo posaditi drvce Japanske trešnje (Prunus serrulata“Kanzan“) preko puta
kućice. Oko drvca posađene su trajnice, cvjetnice u nijansama roze boje. Kroz par dana
postavit ćemo i klupe. To će biti mjesto sjećanja na Doru, na trenutke koje smo proveli u
njenom društvu. Prisjećat ćemo se njena osmjeha, njenih komentara i ljubavi prema djeci.
Obavijestili smo i Dorinu obitelj koja nam se pridružila sadnji drvca. S velikom
pažnjom i ljubavlju posadili smo drvce. To su bili emotivni trenuci.
Ideja uređenja školskog dvorišta nametnula se spontano. Učenici 3 d razreda , ali i drugih
trećih razreda prionuli su čišćenju dvorišta, okopavanju cvjetnih gredica i sadnji cvijeća.